Sleva Sušené datle bez pecek 200g

Sušené datle bez pecek 200g

Běžná cena: 29,00 Kč

Zvláštní cena: 16,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Rychlý přehled

Velice chutné datle bez pecek odrůdy Aseel.  Datle jsou alternativou k různým nezdravým sladkostem, které překyselují organismus. Díky vysokému obsahu sacharidů patří datle mezi ovoce s nejvyšším množstvím energie.  V sušeném stavu, jsou také bohatým zdrojem vlákniny.

Detaily

Datle patří mezi nejstarší známé druhy ovoce. Zmiňovány jsou již v Bibli a Koránu. Místem původu datlí je uváděna oblast Mezopotámie, kde byly pěstovány již před 5-6 tisíci léty. V subtropických a pouštních oblastech jako je například Severní Afrika a Blízký východ se jedná o jednu ze základních složek zdejší potravy. Datle se konzumují převážně vysušené, což zlepšuje jejich trvanlivost. V některých kulturách se současně věří, že datle mají afrodiziakální účinky.

Datle jsou bohatým zdrojem ovocného cukru (60–70%). Vzhledem k unikátní kombinaci jednoduchých cukrů a vlákniny jsou datle ceněným doplňkem stravy při dietách a sportovních výkonech. Sušené datle jsou bohaté na draslík a představují koncentrovanější zdroj niacinu, mědi, železa a hořčíku než datle čerstvé.


 

 

Složení:  datle sušené

 

Upozornění:  skladujte v chladu při relativní vlhkosti vzduchu do 70%

 

Země původu: Pakistán


Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').


Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Sušené datle bez pecek 200g