Sleva Eleuterokok - Sibiřský ženšen kořen 1000g

Eleuterokok - Sibiřský ženšen kořen 1000g

Běžná cena: 439,00 Kč

Zvláštní cena: 399,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Rychlý přehled

Eleuterokok ostnitý - Eleuterococcus senticosus - Eleuterokok - čertův kořen - sibiřský ženšen je známý  adaptogen.
 


Jako adaptogen nespecificky zvyšuje obranyschopnost organismu proti zátěži - stresu (fyzickému, psychickému, chemickému aj.), schopnost vyrovnat se snadněji se škodlivinami nebo nepříznivými podmínkami prostředí.


Detaily

Eleuterokok ostnitý - Eleutherococcus senticosus neboliSibiřský ženšen pochází z východní Asie (Dálný východ) a z povodí řek Ussuri a Amuru - jeho domovem je např. Přímořský a Chabarovský
kraj, Sachalin a Amurská oblast Ruska, dále Korea, Japonsko a Čína.

 

Eleuterokok je známý  adaptogen. Jako adaptogen nespecificky zvyšuje obranyschopnost organismu proti zátěži - stresu (fyzickému, psychickému, chemickému aj.), schopnost vyrovnat se snadněji se škodlivinami nebo nepříznivými podmínkami prostředí.

 

Eleuterokok má pozitivní vliv na psychický stav a duševní výkonnost. Podporuje odolnost organismu.  Používá se jako prostředek při velké námaze, duševním a fyzickém vypětí. Eleuterokok se užívá k relaxaci a podpoření dobré nálady. Normalizuje hladinu cukru v krvi i krevní tlak.

Eleuterokok ovlivňuje imunitní systém, podporuje kognitivní a duševní výkonnost.

Eleuterokok přispívá k duševní a fyzické síle a je nám antioxidantem užitečným při podpoře imunitní obrany. Uplatňuje se při udržení respiračního zdraví a svěžího dýchání. Pro své účinky bývá přirovnáván k ženšenu pravému odtud odvozený název sibiřský ženšen. 

 

Použití: Lžíci kořenu přelijeme 0,5l vroucí vody. Necháme 30 min louhovat. Rozdělíme do tří dávek a pijeme během dne. Zpočátku je lepší nižší dávkování později zvýšit. Dávkování je individuální. Doporučuje se takové, aby člověk cítil jemné povzbuzení, nikoliv přebuzení. Harmonizuje nástup spánku, ale nedoporučuje se užívat před spánkem.

 

Upozornění: Není vhodné pro jedince trpící na vysoký krevní tlak, děti, těhotné či kojící ženy.

 

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu


Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').


Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Eleuterokok - Sibiřský ženšen kořen 1000g