Sleva  Komplet vitaminů B - 60 tbl.

Komplet vitaminů B - 60 tbl.

Běžná cena: 127,00 Kč

Zvláštní cena: 85,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Rychlý přehled

pro posílení organismu a obranu před hmyzem


 

Značka: Vitaharmony

Detaily

Vitaminy skupiny B jsou užívány pro svůj podpůrný vliv mozkové činnosti, schopnost zvyšovat odolnost proti stresu a nezastupitelnost při využívání energie z živin.

 

Jedna z hlavních funkcí, která je společná celé skupině vitaminů B, je pomoc při mezibuněčném metabolismu a všeobecná podpora centrální nervové soustavy. Jejich nedostatek může způsobit přecitlivělost, stres, neschopnost se koncentrovat, poruchy spánku a ve stáří může vést až k vážným onemocněním (Parkinson, Alzheimer).

 

 

 

 

 

 

Vitaminy skupiny B patří k hydrofilním vitaminům, tedy k rozpustným ve vodě, proto lidské tělo není schopno ukládat vitaminy této skupiny do velkých rezerv a je důležité, aby byl jejich přísun nejen dostatečný, ale také pravidelný. Vitaminy B jsou ve většině případů esenciální látky, to znamená, že si je tělo neumí samo vytvořit. Některé sice jsou vytvářeny v tlustém střevě zvláštními bakteriemi, jsou ale velmi citlivé na antibiotika. Proto je vhodné při léčbě antibiotiky zajistit dostatečný přísun vitaminů skupiny B.

 

Studie prokázaly, že největší účinnost mají vitaminy skupiny B jsou-li zastoupeny společně. Oproti běžným přípravkům tohoto typu je přípravek KOMPLET B VITAMINŮ bohatší o kyselinu listovou, vitamin B12 pro posílení nervové soustavy, inositol pro správnou funkci mozku, cholin pro bystrou paměť a biotin, někdy nazývaný jako vitamin H, který se podílí na látkové výměně. Vitamin B12 je velice důležitý pro vegetariány, kteří jsou jako lidé konzumující bezmasou stravu všeobecně postiženi jeho nedostatkem. Kuřáci a starší osoby trpí nedostatkem zejména kyseliny listové. Ta je nezbytná pro tvorbu červených krvinek, napomáhá zdravému vývoji v prenatálním věku a kuřákům pomůže snížit riziko rakoviny plic.

 

 

Je známo, že v našich podmínkách je relativně častý nedostatek vitaminu B6. Vitamin B6společně s inosilem významně povzbuzuje mozkovou činnost a proto lidé užívající antidepresiva, která mají opačný účinek, by se o kombinaci těchto přípravků měli poradit se svým ošetřujícím lékařem.

 

Poměrně známá je schopnost vitaminů skupiny B odpuzovat hmyz. Je-li Vaše tělo dostatečně zásobeno vitaminy B, neměli byste si stěžovat na přehnanou pozornost klíšťat a nejrůznějších okřídlených útočníků.

 

 

Přípravek Komplet B vitaminů spolehlivě zajistí pokrytí denní dávky v bezpečné míře.
 
 
 
 
 
 SLOŽENÍ

hmot./tbl.

%DDD 

 VITAMIN B1 - THIAMIN

10 mg

714,3 

 VITAMIN B2 - RIBOFLAVIN

10 mg

625 

 VITAMIN B3 - NIACIN

50 mg

277,8 

 VITAMIN B4 - KYS. LISTOVÁ

200 µg

100 

 VITAMIN B5 - KYS. PANTOTHENOVÁ

25 mg

416,7 

 VITAMIN B6 - PYRIDOXIN

10 mg

500 

 VITAMIN B7 - BIOTIN

50 µg

33,3 

 VITAMIN B8 - CHOLIN

50 mg

 VITAMIN B9 - INOSITOL

50 mg

 VITAMIN B12 - KOBALAMIN

10 µg

1000 


Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').


Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Komplet vitaminů B - 60 tbl.