Konopný olej: ideální zdroj omega 3 a omega 6 nenasycených mastných kyselin

čtvrtek 20. dubna 2017 20:02:30 Europe/Prague

Konopný olej mezi rostlinnými oleji zaujímá čestné místo. Jedná se o jedinečného pomocníka v oblasti zdravé výživy a kosmetiky. Konopný olej obsahuje mnoho cenných látek, mezi něž patří například omega 3 a omega 6 nenasycené mastné kyseliny, fytosteroly, vápník, hořčík, draslík nebo zinek. Z vitamínů obsahuje vitamíny A, E, D nebo některé skupiny B. Jeho zařazení do jídelníčku doporučujeme především z důvodu, že některé z těchto látek není naše tělo schopné si samo vyrobit a je tedy vhodné je doplnit přírodní cestou.

Proč vyzkoušet konopný olej

Konopný olej vám přináší nejlepší poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin ve srovnání s dalšími rostlinnými oleji na našem trhu. U nás v obchodě jej můžete vyzkoušet v BIO kvalitě a lisovaný za studena. Takový olej si uchovává veškeré prospěšné látky. Konopný olej má zajímavou oříškovou chuť a díky vysokému obsahu chlorofylu sytou zelenou barvu. U nás ho zakoupíte v balení o 50, 250 a 500 ml. Menší 50ml balení je vhodné především pro ty z vás, kteří s ním dosud nemají žádné zkušenosti.

Jak použít olej z konopí

Konopný olej má opravdu všestranné možnosti použití. Je ideální především do salátů či do pomazánek, tedy když neprojde tepelnou úpravou. Můžete jím dochutit nejrůznější sýry nebo ho vhodně zkombinovat s čerstvými či sušenými bylinkami. V kosmetice se zase využívá při léčbě celé řady problémů, a to již po tisíce let. Pleť chrání před volnými radikály a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí. Působí též protizánětlivě nebo protikřečově. Můžete jej aplikovat také na akné, atopický ekzém či na lupénku.

Dávkování konopného oleje

Pokud se rozhodnete vyzkoušet konopný olej, je potřeba ho užívat opravdu pravidelně. Doporučená denní dávka pro dospělého činí až 2 polévkové lžíce. Pokud ale dlouhodobě trpíte nedostatkem omega 3 mastných kyselin ve stravě nebo máte vysokou hladinu cholesterolu, můžete užívat až 4 lžíce oleje každý den.

Zveřejněno v kategorii News autor

Martin Čermák