Poznejte svět Tropicai

čtvrtek 20. dubna 2017 19:59:04 Europe/Prague

Pokud patříte mezi milovníky kokosu, rádi bychom vám doporučili vynikající kokosové produkty, které můžete nyní zakoupit v našem e-shopu. Jedná se o výrobky značky Tropicai. Tato německá společnost se zaměřuje na zpracování panenského kokosového oleje, který pochází z ekologického zemědělství, konkrétně se dováží až z Filipín nebo ze Solomonských ostrovů.

Pozitivní účinky kokosového oleje

Kokosový olej je známý pro své pozitivní účinky na naše zdraví. Využívá se nejen v kuchyni, ale také v kosmetice. Vyniká vyšším obsahem kvalitních nasycených mastných kyselin (například kyseliny laurové a kaprylové), které zaručují jeho lehkou stravitelnost. Při lisování oleje značky Tropicai teplota nesmí překročit 43°C. Díky tomu si olej uchovává své cenné látky a také skvěle chutná.

Olej při vaření odolává vysokým teplotám a nepřepaluje se - díky své chuti a vůni je skvělou náhradou másla. Dokud jeho teplota nepřesáhne 26°C, má krémovitou konzistenci. Kromě kokosového oleje máme v naší nabídce také kokosový krém a ten je ideální na přípravu různých moučníků.

Ochutnejte kokosovou mouku, sirup nebo ocet

Vyzkoušejte také kokosovou mouku z dužiny kokosového ořechu. Tato mouka neobsahuje žádný lepek a téměř žádné sacharidy. Naopak je bohatá na vlákninu, která tvoří až 38,5 % jejího obsahu. Kokosovou mouku můžete použít všude tam, kde se používá běžná obilná mouka.

Chcete si osladit život? Pak vám můžeme doporučit kokosový sirup nebo cukr z kokosových květů. Sirup je skvělou volbou na každodenní slazení a dochucování. Využijete ho při přípravě dezertů i marinád s příchutí exotiky. Protože má nižší glykemický index než běžný cukr a také obsahuje spoustu cenných látek, je rozhodně zdravější. Ten od značky Tropicai se vyrábí tradičním způsobem a pochází z ekologicky šetrného zemědělství.

U nás v obchodě dále zakoupíte Tropicai octy, konkrétně "Balsamico Style" a "Nectar Dream". Jsou ideální na dochucení dresinků, salátů, masa nebo ryb. Vyrábějí se ze šťávy kokosových květů a palmy. Jsou bohaté na vitamíny a minerály, obohacené o přírodní kyselinu octovou.

Kokosové chipsy potěší vaše smysly

Dále vám doporučujeme ochutnat kokosové chipsy Tropicai, s nimiž si můžete zkrátit volné chvíle u televize nebo na party s přáteli. Chipsy jsou také vhodné na dochucení různých exotických jídel, ať už například dezertů či salátů. Zakoupíte je v příchutích Sweet Blossom, Hot chilli a Indian curry. Obsahují kokosovou dužinu, přírodní sladidlo a vybrané koření.

Zveřejněno v kategorii News autor

Martin Čermák