Sleva Fíky sušené 100g

Fíky sušené 100g

Běžná cena: 27,00 Kč

Zvláštní cena: 19,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Rychlý přehled

Nabízíme Vám alternativu k různým nezdravým sladkostem - sušené fíky  Svůj původ mají v Řecku a jsou zcela bez konzervantů a přidaného cukru. Díky vysokému množství sacharidů jsou ideální jako zdroj energie při pohybových aktivitách. 

Detaily

Fíky "plody"  fíkovníku smokvoně mají svůj původ v jihozápadní asii odkud se rozšířili do středomoří a dalších teplých regionů. Fíkovník smokvoň patří k nejstarším kulturním rostlinám. Podle nejnovějších výzkumů byli fíky pěstovány již před 11 000 lety. 

Fíky řadíme mezi ovoce. Z čistě botanického hlediska se však o ovoce nejedná. Fík je ve skutečnosti uzavřené plodenství vzniklé dozráním specializovaného květenství, tzv. sykonia

Fíky jsou bohaté na vitamín E, B6, B1 a B2. Jsou rovněž dobrým zdrojem vlákniny a minerálních látek, zejména vápníku, hořčíku, železa a draslíku. Fíky také obsahují ficin, tedy enzym štěpící bílkoviny, podobně jako papain v papáji nebo bromelin v ananasu. 

Bílý povlak, který je možné vidět na sušených fících, není plíseň, ale zkrystalizovaná glukóza, jež dodává plodům zvláštní sladkost.Složení:  fíky sušené

 

Upozornění:  skladujte v suchu. Chraťe před teplem a přímým slunečním zářením

 

Země původu: Řecko

Hmotnost: 100g


Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').


Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Fíky sušené 100g